back

Діти з Новгород-Сіверської, Сновської та Чернігівської громад-форпостів – на відпочинку у партнерів

27 березня 2025

 

У рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» школярі з прикордонної Новгород-Сіверщини днями відвідали Яготинську громаду, що на Київщині. 

Серед різноманітних активностей, влаштованих партнером, – екскурсії, майстер-класи, концерти від вихованців мистецьких шкіл. Діти оглянули виставку місцевої картинної галереї, присвячену Яготинщині. А на базі відпочинку «Резиденція» – погодували тварин та прогулялися набережною. 

Читати також: «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: до Полтави приїхали юні футзалісти з Чернігівської громади

 

 

Школярі іншої прикордонної громади – Сновської – поїхали до Борисполя. 

Це – учасники місцевого футбольного клубу, які разом з батьками та тренерами відвідали цікаві екскурсії, виставу, інтерактивні ігри, майстер-класи зі спортивного туризму, з виготовлення виробів з кераміки, гончарства та валяння тощо.

Гості зі Сновської громади поспілкувалися з представниками Молодіжної ради та Асоціації учнівського самоврядування, а також взяли участь у товариському турнірі з футболу.

Читати також: «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: як партнери планують допомагати Чернігівщині

 

Спортивна зустріч у рамках проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відбулася і між чернігівськими школярами та громадою-партнером – Полтавою. 

Перемогу в товариському турнірі з футзалу здобули учні чернігівського ліцею № 12 «Неслухи». Друге місце посіла команда полтавського ліцею № 10 імені Володимира Короленка «Шакали». Бронзовими призерами товариської зустрічі стали учні полтавського ліцею «Здоров’я» № 14 «Бенгальські тигри».

Окрім спортивного заходу, діти з громади-форпоста відвідали майстер-класи з малювання бульбашками та виготовлення воскових свічок, а також – галушок.

Кухарі розповіли, за якими рецептами краще робити страву, з якими спеціями і як її потрібно подавати.

«Мені дуже сподобався як сам процес приготування галушок, так і їх смак. Вперше сам пробую робити галушки. І це для мене цікавий досвід», – розповів учасник майстер-класу Назар Ольховик.

Побували діти і в контактному зоопарку в Ковалівці.

Читати також: Проєкт «Пліч-о-пліч»: нова допомога для чернігівських громад від партнерів з Полтавщини та Київщини

Дещо раніше молодь Корюківки завітала до Золотоніської ТГ, Черкаської області. Там гості із громади-форпоста обговорили з представниками місцевого Молодіжного центру та ради можливості майбутньої співпраці та організацію молодіжних таборів. Також Корюківська молодь презентувала свою модель шкільного бюджету участі. 

Подібні візити до громад-партнерів планують продовжити, щоб залучити до цікавих активностей та обміну досвідом якомога більше дітей Чернігівщини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації