20 лютого 2025

 

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ

ГОЛОВИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРО ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

за 2024 рік

 

 

 

ВІДКРИТІСТЬ І ДОСТУПНІСТЬ ВЛАДИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-КАДРОВІ ПИТАННЯ

 

Діяльність Новгород-Сіверської районної державної адміністрації впродовж звітного року здійснювалась, виходячи з нових викликів, які постали перед органами влади в умовах воєнного стану, з дотриманням принципів публічності та врахування громадської думки.

Районна державна адміністрація працювала у тісній співпраці з іншими органами влади, територіальними громадами району, медіа, громадськістю, забезпечуючи принцип відкритості.  

Інформування про поточну ситуацію в районі та діяльність районної державної адміністрації здійснюється через наповнення офіційного вебсайту,  сторінки мережі фейсбук, під час публічних заходів, у коментарях та інтерв’ю посадових осіб для медіа, які зверталися,

На офіційному вебайті районної державної адміністрації, крім інформації про роботу її структурних підрозділів, оприлюднювались матеріали, спрямовані на забезпечення актуального суспільного попиту громадян: стосовно заходів безпеки, соціального захисту. На інтернет-ресурсах районної державної адміністрації розміщено більше 2300 публікацій та інформаційних повідомлень щодо реалізації державної політики. Забезпечено інформаційну підтримку більше 300 заходів обласного та всеукраїнського рівнів.

Крім того, впродовж року проведено низку інформаційних заходів та кампаній з основними акцентами на:

- підтримці Збройних Сил України та інших складових Сил оборони;

- формуванні в Україні бригад Гвардії наступу;

- можливостях рекрутингу до різних підрозділів Сил оборони, важливості оновлення військовозобов’язаними даних у ТЦК та СП;

- залученні молоді до вступу у вищі військові заклади;

- реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» та важливості дбати про власне ментальне здоров’я;

- патріотичному вихованні, знаменних подіях в історії України, формуванні шанобливого ставлення до добровольців та ветеранів війни;

- приверненні уваги до правил  протимінної безпеки;

- реалізації Урядової програми «єВідновлення» для осіб, житло яких було пошкоджене чи знищене внаслідок бойових дій;

- безпеці дорожнього руху, правилах поведінки на дорогах, важливості дотримання габаритно-вагових обмежень під час вантажних перевезень.

Для зворотнього зв’язку із громадськістю діє система електронної приймальні.

Опрацьовані 40 інформаційних запитів громадян (2023 рік - 42). Позови про порушення посадовими особами районної державної адміністрації законодавства у сфері доступу до публічної інформації не надходили.

 

 

Робота зі зверненнями громадян

 

Для громадян району налагоджено роботу електронної приймальні районної державної адміністрації на веб-сайті http://novgadm.cg.gov.ua, у відповідній закладці «Звернення громадян» наявна інформація щодо графіків прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації, порядку внесення звернення на розгляд та відповідна законодавча база.

Всього на адресу районної державної адміністрації надійшло 126 звернень (-68), у тому числі:

письмових – 40 (-64),

через особистий прийом – 14 (-42),

на “гарячу” лінію голови районної державної адміністрації – 12 (+10),

від органів влади вищого рівня – 60 (-58).

Проведено 2 виїзних дні особистого прийому голови районної державної адміністрації у с. Оболоння Коропської ТГ, с. Радичів Понорницької ТГ.

Всі звернення розглянуті відповідно до вимог законодавства: на 45 (41%) звернень дані роз’яснення, 31 (11,3%) звернення вирішене позитивно, 50 (43,8%) звернень переслані за належністю.

 

Організаційна робота

 

З метою реалізації державної політики, прийняття ефективних управлінських рішень проведено 179 нарад, у тому числі 10 – за участю міських, селищних голів, 163 засідання консультативно-дорадчих органів (розглянуто 189 питань), у тому числі 6 засідань колегії районної державної адміністрації, за результатами яких прийнято 10 рішень, 3 з них реалізовані шляхом видання розпоряджень начальника (голови) районної військової (державної) адміністрації). Всього структурними підрозділами районної державної адміністрації проведено 420 заходів.

Голова районної державної адміністрації систематично відвідував громади. Мета робочих поїздок – відпрацювання мобілізаційних завдань, перевірка стану облаштування укриттів, готовності до опалювального періоду, підготовки об’єктів критичної інфраструктури до безперебійної роботи в умовах можливого блекауту, облаштування пунктів незламності, відновлення зруйнованих об’єктів інфраструктури, житлового сектору, відселення мешканців населених пунктів, які систематично обстрілюються, забезпечення продуктами харчування населення, яке залишається у місцях обстрілів. Керівництвом районної державної адміністрації проведено 79 робочих зустрічей з керівниками підприємств, установ, організацій, трудовими колективами.

Проведені 2 консультативно-методичні дні апарату районної державної адміністрації у виконкомах Коропської та Понорницької селищних рад, у ході яких  посадовим особам місцевого самоврядування надано практичну допомогу з питань  організації роботи виконкомів, у тому числі роботи зі зверненнями громадян, здійснення контрольних функцій, ведення військового обліку. Структурними підрозділами районної державної адміністрації проведено 16 тематичних перевірок здійснення виконкомами місцевих рад району делегованих повноважень органів виконавчої влади, за результатами перевірок складені відповідні акти. Проаналізовано на предмет відповідності чинному законодавству 1283 рішення виконавчих комітетів, прийнятих з питань виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Працівниками апарату проведено 19 перевірок дотримання струкутрними підрозділами районної державної адміністрації вимог чинного законодавства про дежавну службу, організації роботи зі зверненнями громадян, стану роботи з контрольними документами.

Керівництво районної державної адміністрації, керівники її структурних підрозділів брали участь у засіданнях постійних комісій та сесійних засіданнях районної ради, за поданням адміністрації розглянуто 5 питань (2023 – 12).

Управлінські рішення за результатами вжитих заходів знайшли своє відображення у розпорядженнях, дорученнях начальника (голови) районної військової (державної) адміністрації, наказах керівника апарату районної державної адміністрації. Видано:

доручень – 96 (+33),

розпоряджень –  339  (+51), у тому числі:

з основної діяльності – 246 (+15),

з кадрових питань – 60 (+15),

          наказів – 319 (+55), у тому числі:

з основної діяльності – 25 (+8),

з кадрових питань – 139 (+54).

Жодне розпорядження начальника (голови) районної військової (дежавної) адміністрації та наказ керівника апарату районної державної адміністрації не скасовані за рішенням суду.

Всього у процесі службової діяльності працівниками районної державної адміністрації:

  • опрацьовано документів – 10161 (+2126);
  • здійснювався контроль за виконанням 4179 документів органів влади вищого рівня (+1182).

Виконання функцій держави у районній державній адміністрації забезпечували 76 державних службовців, 26 з яких обіймають посади категорії „Б”, 42 особи відносяться до категорії „В”, 8 осіб працюють на посадах, які не відносяться до посад державної служби.

Переважна більшість  працюючих  – жінки (79%).

На посади державної служби без проведення конкурсного відбору призначені 17 осіб, звільнилися із займаних посад 18 державних службовців.

21 державному службовцю присвоєні чергові ранги.

68 державних службовців районної державної адміністрації, які проходили оцінювання результатів службової діяльності, за його результатами отримали позитивну оцінку.

У рамках виконання індивідуальних програм підвищення кваліфікації   пройшли навчання 68 державних службовців.

За вагомі досягнення у відповідних сферах, активну громадянську позицію 66 осіб та 4 трудові колективів відзначені Почесними грамотами районної державної адміністрації, 77 особам оголошені Подяки голови районної державної адміністрації.

Організовано церемонії передачі 3 Державних нагород (посмертно) та 2 відомчих відзнак Міністерства оборони України родинам загиблих військовослужбовців.

 

ЗДІЙСНЕННЯ ОСНОВНИХ ГАЛУЗЕВИХ ПОВНОВАЖЕНЬ

БЕЗПЕКА ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

Першочерговою складовою нашої роботи є безпека кордонів держави, її громадян та участь у заходах зі зміцнення обороноздатності області.

Впродовж третього року військових дій 96 населених пунктів Новгород-Сіверського району знаходилися під постійними обстрілами з боку агресора, що на 42% більше, ніж у 2023 році:

Новгород-Сіверська територіальна громада – 39 населених пунктів,

Семенівська територіальна громада – 57 населених пунктів.

Зафіксовано 1365 обстрілів, 8789 приходів.

У результаті обстрілів пошкоджені 343 житлові будинки, 58 з них повністю зруйновані (Новгород-Сіверська ТГ – 19, Семенівська - 39). Зазнали руйнувань виробничі потужності та приміщення 22 підприємств району різної форми власності.

У районі організоване переміщення мешканців з населених пунктів, що зазнають постійних обстрілів з боку російської федерації, у безпечні місця для проживання, як у межах району, так і за його межі. Загалом переміщено у безпечні місця для проживання 4665 осіб, у тому числі 898 дітей, зокрема: з Новгород-Сіверської територіальної громади – 1280 осіб, з них 225 дітей, із Семенівської територіальної громади – 3385 осіб, з них 673 дитини.

Спільно з громадами визначені 112 житлових будинків, де можна розмістити 176 осіб, та 11 будівель комунальної власності громад для тимчасового розміщення 1312 переміщених осіб.

Систематично проводились обстеження захисних споруд цивільного захисту:

1 сховища,

45 протирадіаційних укриттів,

37 найпростіших укриттів.

За результатами обстежень 7 протирадіаційних укриттів за своїми технічними та санітарно-гігієнічними нормами визнані, як такі, що не готові до використання за призначенням.

Загальна місткість протирадіаційних укриттів становить 7197 місць, найпростіших укриттів - 5740 місць. Захисні споруди забезпечені місцями для розташування населення, ємностями для питної води, аптечками, аварійним освітленням.

У звітному році Новгород-Сіверською міською радою проведено ремонт укриття у міському Будинку культури, що дозволило збільшити площу для перебування населення з 92 до 192 м2.

Для забезпечення життєдіяльності населення у разі настання блекауту у районі функціонують 31 стаціонарний пункт та 1 мобільний пункт незламності:

 

Новгород-Сіверська територіальна громада – 9 стаціонарних та 1 мобільний,

Семенівська територіальна громада – 7,

Коропська територіальна громада – 10,

Понорницька територіальна громада -5.

Усі пункти незламності забезпечені генераторами із запасом палива, аварійним освітленням, аптечками, місцями для розміщення населення, спальними місцями та білизною, запасом бутильованої питної води, ємностями для зберігання води, провідним Інтернетом, частково - Старлінками.

Для оперативного отримання сигналів та оповіщення населення про повітряну тривогу у населених пунктах району встановлені 29 систем централізованого оповіщення. Зокрема, у Новгород-Сіверській громаді – 4 на території міста, 7 – у населених пунктах громади, 6 – в освітніх закладах сільських населених пунктів. Семенівською міською радою окрім 4 працюючих систем, були встановлені додатково 3 комплекти систем оповіщення на території міста. Понорницькою селищною радою підтримуються у робочому стані 4 системи оповіщення у населених пунктах. На території Коропської громади працює 1 система оповіщення (селище Короп).

У рамках реалізації заходів Програми матеріально-технічного забезпечення національного спротиву на території Новгород-Сіверського району Чернігівської області на 2023-2024 роки, розробленої районною державною адміністрацією, проведений ремонт і облаштування пункту управління районної державної адміністрації, на що використано 200 тис. грн (субвенція місцевих рад).

 

Захист та відновлення об’єктів інфраструкутри

 

Районна державна адміністрація здійснювала координацію і контроль за діяльністю у громадах комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна. До реєстру пошкодженого майна внесено 724 об’єкти. У звітному періоді надійшли 299 заяв через портал «Дія» на отримання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна, із них: 175 - за пошкоджене майно, 124 – за знищене майно. Нараховано 4,3 млн грн компенсації на 118 об’єктів, на 36 об’єктів сформовані сертифікати за знищене майно на 56,9 млн грн.

Здійснювався щоденний моніторинг виконання заходів у рамках програми «єВідновлення» з метою недопущення порушень термінів розгляду заяв на отримання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна, правильності прийняття рішень на отримання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій.

Особлива увага в умовах систематичних обстрілів зосереджувалась на захисті об’єктів критичної інфраструктури в населених пунктах району - об’єктів водопостачання, газопостачання, електропостачання.

З метою забезпечення інженерно-технічного прикриття об’єктів критичної інфраструктури в районі проведені роботи із забезпечення фізичного захисту 124 об’єктів газопостачання, зокрема: 11 ГРП, 54 ШГРП, 59 засувок на лінійних частинах газопроводу, 2 об’єктів водопостачання у прикордонних громадах, 4 підстанцій ПС 110/35/10  кВт.

Районною державною адміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування розроблений план дій органів місцевого самоврядування та підприємств - надавачів послуг району у випадку виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах тепло-, водопостачання та водовідведення під час проходження осінньо-зимового періоду.

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ. ЕКОНОМІКА

Для позитивних перетворень та розвитку району необхідні фінансові ресурси. Однак через військові агресію підприємства промислового комплексу, аграрного сектора зазнають суттєвих втрат як фінансових ресурсів, так і кадрового потенціалу.

        Підприємства реального сектору економіки поступово повертаються до роботи, наразі частково або повністю відновили роботу 82% промислових підприємств. Водночас 4 суб’єкти промислового бізнесу на сьогодні не працюють, 9 - не відновили виробництво до рівня довоєнних обсягів через відсутність або скорочення замовлень, проблеми з логістикою, відтік кадрів, брак обігових коштів. Через бойові дії загалом було втрачено близько 170 робочих місць.

        Виконання показників Програми економічного і соціального відновлення та розвитку становило:

  • індекс промислового виробництва – 121,3%,
  • індекс реалізації промислової продукції – 126%,
  • виробництво промислової  продукції – 108% попереднього року.

Через військову агресію була призупинена реалізація 3 інвестиціних проєктів (186 млн грн). Однак, з початку 2024 року вже реалізуються 2 інвестиційні проєкти загальною вартістю 165,0 млн грн:

- «Будівництво тваринницького комплексу ТОВ «Черешеньки» (Коропська ТГ, с. Райгородок);

- «Реконструкція корівника с. Печенюги Новгород-Сіверського району ПП «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції».

Війна негативно впливає і на стан розвитку аграрного сектору. Значна частина сільськогосподарських земель в адміністративних межах Семенівської та Новгород-Сіверської громад не використовувались за призначенням, оскільки знаходяться в 20-ти кілометровій зоні від державного кордону. Чималу частину сільськогосподарських земель було заміновано, частково пошкоджено майно, техніку, обладнання та склади. Ця ситуація вплинула на економічний стан підприємств, що працюють у прикордонні.

У галузевій структурі сільського господарства провідне місце належить рослинництву. Тоді як посівні площі під урожай 2024 року склали 79,2 тис. га (98% попереднього року), під урожай 2025 року сільгосппідприємствами посіяно лише 26,7 тис. га. Середня врожайність зернових та зернобобових культур склала 47,1 ц/га, що на 5,8 ц/га більше, ніж у попередньомк році.

Вироблено 1293 т м’яса в живій вазі (108,6% до рівня попереднього року), 33,5 тис. т молока (103% до рівня попереднього року).

 

Одним із джерел фінансових ресурсів, необхідних для підтримки місцевого товаровиробника вбачаємо міні-гранти на реалізацію бізнес-планів фізичних осіб підприємців. Всього у районі отримано 25 міні- грантів на 3,1 млн грн та   42 тис. доларів.

У рамках реалізації Програми передачі нетелей багатодітним сім’ям, які проживають у сільській місцевості Новгород-Сіверського району Чернігівської області на 2021-2027 роки, багатодітна родина із села Мезин у жовтні отримала нетель.

 

ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

До загального фонду районного бюджету надійшло 2,31 млн грн доходів, у тому числі 205,6 тис. грн власних доходів (9% у структурі доходів). Інші джерела наповнення дохідної частини – субвенція з державного бюджету на забезпечення видатків районної ради – 1,45 млн грн (63%) та інші субвенції з місцевих бюджетів – 655,6 тис. грн (28%).

Виконання показника з надходження власних доходів становило 114%.

Основними джерелами власних доходів районного бюджету є:

- адміністративний збір – 141,8 тис. грн;

- інші надходження – 63,5 тис. грн.

Видатки районного бюджету з урахуванням трансфертів склали 2,28 млн грн (81,1%  планових призначень).

За галузевою структурою видатки розподілені на:

  • державне управління – 70%,
  • соціальний захист та соціальне забезпечення – 19%,
  • заходи та роботи з територіальної оборони – 9%,
  •  реалізація програм в галузі сільського господарства – 2%.

Кредиторська заборгованість з оплати праці та за спожиті енергоносії відсутня.

Всього впродовж року реалізовувалися 6 районних програм, на що використано 695,6 тис. грн.

Надання адміністративних послуг.

Для удосконалення якості та стандартів надання адміністративних послуг, наближення їх до громадян у кожній громаді району функціонує Центр надання адміністративних послуг.

Державними реєстраторами районної державної адміністрації надано 946 послуг з державної реєстрації (у т.ч. 706 послуг у сфері державної реєстрації нерухомості та 240 послуг у сфері реєстрації бізнесу), що на 4% менше, ніж у попередньому році.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО, ДОРОЖНЯ ІНФРАСТРУКТУРА, ТРАНСПОРТ

 

З метою забезпечення економії споживання електричної енергії, її безперервного попостачання до об’єктів інфраструкутри залучалися кошти благодійних, міжнародних організацій, донорів на реалізацію проєктів альтернативного електропостачання. Так, встановлення сонячної станції на 12 кВт дасть змогу забезпечити електроенергією медичну амбулаторію і станцію швидкої допомоги у с. Жадове (Семенівська ТГ), а сонячних панелей у Понорницькому та Авдіївському ліцеях - зменшити витрати на електроенергію та забезпечити безперервний освітній процес під час частих відключень електроенергії (Понорницька ТГ).

У районі 147 соціально важливих об’єктів забезпечені генераторами.

        Мешканці прикордонних громад отримали грошову допомогу на придбання твердого палива від міжнародних та благодійних організацій. Для отримання допомоги зареєстровані 3238 домогосподарств:

  • Семенівська ТГ – 2660 домогосподарств,
  • Новгород-Сіверська ТГ – 578 домогосподарств.

В усіх населених пунктах громад забезпечено стале водопостачання. У межах повноважень здійснювався моніторинг тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Районною державною адміністрацією спільно з територіальними громадами та підрядними організаціями, що займаються обслуговуванням доріг,  значна робота проводиться щодо своєчасного реагування на ускладнення погодних умов та ліквідації їх наслідків на автомобільних дорогах загального користування. Здійснювався щоденний моніторинг та контроль за станом розчищення доріг загального користування з метою недопущення  виникнення надзвичайних ситуацій на дорогах.

Для покращення дорожньої інфраструктури населених пунктів району, транспортної доступності за ініціативи районної державної адміністрації за рахунок державних коштів проведений ямовий ремонт доріг:

  •  Р-65 контрольно-пропускний пункт "Миколаївка" – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – контрольно-пропускний пункт "Катеринівка",
  •   Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч,
  •   Р-82 Сосниця – Короп - Поліське,
  •  Т-25-19 Холми - Авдіївка – Оболоння,
  •  Т-25-39 /Н-27/ Покошичі – Мезин – Курилівка.

Продовжили працювати над максимальним охопленням автобусним сполученням населених пунктів району. Значна частина населення району має потребу в перевезеннях громадським автомобільним транспортом, особливо це стосується соціально незахищеної категорії населення району. З ініціативи районної державної адміністрації реалізовувалась районна програма з оплати послуг з обслуговування автомобільним транспортом на автобусному маршруті загального користування Радичіа – Понорниця – Новгород – Сіверський. Даний маршрут буде збережений і у поточному році. На території Коропської та Новгород-Сіверської територіальних громад сільське населення обслуговується 10 приміськими автобусними маршрутами загального користування, які обслуговують 4 перевізники.

З метою забезпечення населення прикордонних громад транспортним сполученням курсує приміський поїзд Терещенська - Семенівка, який з’єднує дві громади Новгород-Сіверського району  - Семенівську та Новгород-Сіверську.

        Районна державна адміністрація спільно з громадською організацією «ПРОЛІСКА» організувала безкоштовні автобусні маршрути соціального перевезення населення району з прифронтової зони за маршрутами Жадове - Семенівка, Семенівка - Новгород-Сіверський, Кам’янська Слобода – Новгород-Сіверський, Костобобрів- Новгород-Сіверський.

 

СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА

 

Станом на 01.01.2025 заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях району відсутня.

Пріоритетним завданням влади залишається забезпечення соціального захисту населення району. Управлінням соціального захисту населення опрацьовані матеріали 5340 громадян для нарахування та виплати 148 млн грн державних соціальних допомог. Виплати державних соціальних допомог проведені своєчасно і в повному обсязі, заборгованість відсутня.

До Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб внесено 7197 громадян. У звітному періоді опрацьовані 1298 заяв від внутрішньо переміщених осіб про взяття на облік, 687 заяв на призначення допомоги на проживання. Щомісяця 1917 внутрішньо переміщених осіб отримують допомогу на проживання.

Районною державною адміністрацією організовано направлення:

на оздоровлення до до МДЦ «Артек» м. Київ Пуща-Водиця та Закарпаття 107 дітей відповідних категорій: діти-сироти, ВПО, діти з малозабезпечених сімей, військовослужбовців та загиблих захисників;

на відпочинк до літнього табору міста Рига за запрошенням Посольства України в Латвійській Республіці 63 дітей (діти військовослужбовців, діти ВПО);

44 дітей з інвалідністю для отримання реабілітаційних послуг у комунальній установі «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради, у тому числі 10 - для проходження реабілітації.

Крім того, призначено та виплачено 6 особам з інвалідністю 32,5 тис. грн компенсації, які отримали травми від вибухонебезпечних предметів.

Надано статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України 105 особам (2023 - 79), статус особи з інвалідністю внаслідок війни надано 48 особам (2023 - 18).

Організовано роботу із залучення місцевими радами працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, у яких взяли участь 859 безробітних осіб.

З метою підтримки постраждалого від збройної агресії рф населення районна державна адміністрація співпрацювала з благодійними організаціями UNFRA, Фонду ООН, УВКБ ООН у справах біженців, якими надано допомогу у вигляді санітарно-гігієнічних засобів. Також надходили газові обігрівачі для приміщень, які були передані до «Пунктів незламності».

 

Підтримка ветеранів

 

З метою соціальної підтримки ветеранів війни та їх родин, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у громадах рацону розроблені та діють цільові програми, на реалізацію яких спрямовано 3,5 млн. грн (матеріальна допомога на лікування, на поховання, родинам загиблих військовослужбовців, відщкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, гаряче харчування у закладах освіти дітей загиблих Захисників і Захисниць ).

Завдяки співпраці районної державної адміністрації та Всеукраїнської фундації «Мрія» дітям з родин загиблих захисників передані 20 комплектів бездротових навушників.

Ветеранам війни, родинам загиблих військовослужбовців надається консультативна допомога, з метою оперативного виявлення проблемних питань родин загиблих створено робочий чат.

Керівник районної державної адміністрації зустрівя з громадською організацією рідних загиблих воїнів  «Єдина родина».

З метою належної підтримки переходу ветеранів та демобілізованих осіб від військової служби до мирного життя у районній державній адміністрації створена комісія з проведення відбору фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.

З метою вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць на офіційному сайті створено рубрику «Герої не вмирають» зі світлинами про загиблих земляків, церемонії поховання військовослужбовців проходять за участі керівництва районної державної адміністрації.

Соціальний захист дітей, багатодітних родин

Статус дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування, мають 160 дітей з району, у тому числі:

88  – влаштовані під опіку, піклування,

28  – влаштовані до прийомних сімей,

31  – влаштована до дитячих будинків сімейного типу,

4    – виховуються у будинку дитини,

4    – вихованці професійно-технічних закладів освіти,

2    – виховуються в інтернатних закладах,

2  – перебувають у навчально-реабілітаційному центрі.

        На обліку з усиновлення перебували 63 дитини.

З метою поширення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ведеться активна робота зі створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. У звітному періоді  створені 2 дитячі будинки сімейного типу, до яких влаштовано 12 дітей, та 8 прийомних сімей, до яких влаштовано 14 дітей. Всього впродовж року до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей району влаштовані 32 дитини-сироти, дитини, позбавлені батьківського піклування.

На обліку з усиновлення перебувають 65 дітей.

Всього на території району функціонують 12 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховуються 97 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, та 18 прийомних сімей, у яких виховується 30 дітей зазначених категорій.

          128 дітей з району знаходиться у складних життєвих обставинах через ухиляння батьків від виконання батьківських обов'язків, вчиненням насильства у сім'ї або самовільного залишання місця постійного проживання. Здійснюються заходи з метою подолання складних життєвих обставин не лише шляхом позбавлення батьків батьківських прав, а й усунення причин таких обставин шляхом виправлення стану виконання батьківських обов'язків. Відтак статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування отримали 18 дітей 8 з яких влаштовані до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, 10 - під опіку та піклування.

 

ГУМАНІТАРНА СФЕРА

 

Одним з ключових питань впродовж року залишалося створення безпечних умов для учасників освітнього процесу, збільшення дітей, охоплених офлайн-навчанням.

Ініціювались питання щодо надання державних субвенції та дотації місцевим бюджетам на реалізацію проєктів. Так, Новгород-Сіверська міська рада отримала 101 млн грн дотації з державного бюджету на облаштування безпечних умов у Новгород-Сіверському ліцеї № 1. У 2024 році на реалізацію проєкту використано 10,1 млн грн.

До бюджету Понорницької селищної ради передані 3,14 млн грн державної субвенції на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення  реконструкції та капітального ремонту) їдальні (харчоблоку) в Авдіївському ліцеї.

За сприяння районної державної адміністрації до мережі ліцеїв, які будуть надавати повну загальну середню освіту з 01 вересня 2027 року, додатково включено Авдіївський ліцей Понорницької громади.

Здійснювався контроль за дотриманням вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Перейменування вулиць, провулків населених пунктів району здійснено  в установлений законодавством термін.

У співпраці районної державної адміністрації та Новгород-Сіверської міської ради в КНП «Новгород-Сіверська центральна міська лікарня імені І.В. Буяльського» відкрите реабілітаційне відділення, де отримали послуги 82 особи, у тому числі 30 військових.

Продовжила свою роботу координаційна рада з питань утвердження української національної ідентичності при районній державній адміністрації.

Для посадових осіб місцевого самоврядування організовані та проведені семінари-практикуми щодо ключових аспектів організації трудових відносин;  підготовки проєктів рішень органів місцевого самоврядування щодо організації діяльності сфери фізичної культури та спорту.

Районною державною адміністрацією укладено 4 охоронні договори на пам’ятки культурної спадщини, здійснюється контроль за виконанням 352 охоронних договорів.

Проведений 3 (районний) етап проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» серед закладів загальної середньої освіти Коропської та Понорницької селищних територіальних громад, забезпечена участь переможців у 4 (обласному) етапі, де волейболісти з Коропа та Понорниці зайняли ІІІ місця.

Відзначення державних свят та пам’ятних дат проводилось за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості з дотриманням вимог Порядку проведення масових заходів на території Чернігівської області.

Ключовими напрямками діяльності районної державної адміністрації у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування залишатимуться питання безпеки населення, захист та відновлення об’єктів інфраструктури, організація надання якісних адміністративних, освітніх, медичних послуг, залучення ресурсів донорів для розвитку територіальних громад району.