27 березня 2025
Захід зібрав понад 300 осіб онлайн та офлайн і став важливим майданчиком для обміну досвідом та розробки дієвих механізмів профілактики насильства в закладах освіти.
«Цькування в колективі – те явище, яке можна попередити. Як лікар скажу, що профілактичні заходи є ефективнішими, аніж саме лікування хвороби. Тому я радий, що ми сьогодні в діалозі», – сказав Валерій Зуб, за ініціативи якого спільно з Управлінням освіти і науки Чернігівської ОДА проведено конференцію.
«Наше зібрання – це прояв сформованого громадянського суспільства. Тут присутні представники вищого законодавчого органу, місцевого саморядування та громадського сектору. Це ті люди, в синергії з якими ми, освітяни, зможемо покращити існуючу ситуацію», – зауважив Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.
За його словами, проблема булінгу в області є актуальною. Якщо говорити мовою цифр, то в минулому році було зафіксовано 21 звернення від батьків, від початку цього – 3. На жаль, не всі педагогічні працівники змогли допомогти дитині вирішити цю проблему, бо не були обізнані з алгоритмом дій для запобігання проявам насильства в колективі, зокрема через призму прав дитини. Ще раз розібратися в усіх аспектах запобігання, виявлення та реагування на булінг педагогічним працівникам допомогли представники МОН, ВРУ, Нацполіції, правозахисники, психологи, члени громадських організацій.
Серед запрошених на зустріч – Надія Лещик, освітній омбудсмен України.
«Звертайте також увагу на цькування педагогів. Згідно зі статистикою, 80% опитаних вчителів зазнавали коли-небудь насильства різної форми. З боку учнів – 34%, з боку батьків – 66%. Над цим теж треба працювати», – звернулася вона й одразу запропонувала присутнім народним депутатам розглянути збільшення терміну реагування на доведені випадки знущань.
Управління освіти і науки Чернігівської
обласної військової адміністрації