back

Компенсація за професійний догляд

23 грудня 2021

Міністерство соціальної політики запровадило новий механізм виплати громадянам, які надають соціальні послуги з догляду за особами з інвалідністю, людьми похилого віку, тяжко хворими та мають відповідну професійну підготовку.

 

Відповідно до  Постанови  КМУ від 06 жовтня 2021 р. № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі»  ухвалена на засіданні Кабінету Міністрів України.

 

Розмір компенсації складає 70% мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі та може виплачуватися не більше ніж за 360 годин на місяць. При цьому кількість осіб, яким можуть надаватися послуги не обмежується.

 

При збільшенні розміру мінімальної заробітної плати підвищення суми виплат відбувається автоматично.

 

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

  • громадянами похилого віку;
  • особами з інвалідністю;
  • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
  • дітьми з інвалідністю;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги та ін.

 

Для включення до списків осіб, які надають соціальні послуги з догляду, необхідно звернутися до органу соціального захисту (за місцем вашого проживання згідно реєстрації або довідки ВПО) із заявою (в довільній формі) про включення до списків таких осіб. Разом із заявою необхідно подати копію паспорта, РНОКПП, та документа, що підтверджує місце проживання (довідка ВПО, якщо немає реєстрації або реєстрація на тимчасово окупованій території). Якщо маєте медичну освіту, потрібно додати до заяви копію відповідного документа.

 

Якщо не маєте медичної освіти, для отримання такої компенсації вам необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності” від 1 червня 2020 р. № 430.

 

Громадяни, які надають послуги з догляду на професійній основі, мають бути непрацюючими, не займатися підприємницькою або незалежною професійною діяльністю та пройти підготовку чи перепідготовку для надання соціальної послуги з догляду.

 

Для отримання послуги з догляду на професійній основі потрібно укласти тристоронній договір між одержувачем соціальної послуги з догляду, надавачем такої соціальної послуги та виконавчим органом сільської, селищної, міської ради.

 

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 4 цієї постанови, який набирає чинності з 1 січня 2023 року.

 

Також зазначаємо, що перехідний період для осіб, які надають соціальні послуги, щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” (Офіційний вісник України, 2004 р., № 17, ст. 1188), та особам, які отримували щомісячну допомогу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 “ Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”, проводяться до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд установленої законодавством, або до 31 грудня 2022 року.

 

 

 

Управління соціального захисту населення

районної державної адміністрації