Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://novgadm.cg.gov.ua/old
back

До 75-річчя вигнання нацистських загарбників з Новгород-Сіверщини

14 вересня 2018

Виганяли нацистів з території району протягом п'ятнадцяти діб – з 07 по 21 вересня 1943 року. Бойові дії розпочалися у селі Бирине, а закінчились у Буда Вороб'ївській. Найзапекліші бої точилися поблизу Рогівки та Лісконогів.

Про події вересня 1943 року говорили у центральній районній бібліотеці під час історико-хронологічного екскурсу "Шляхами перемоги", що відбувся 14 вересня за участю заступника голови районної державної адміністрації Нелі Чугаєвої.

Учасники заходи – місцеві краєзнавці, молодь та учні від кожної сільської ради району разом, у хронологічній послідовності, відтворили цілісну картину вигнання нацистських загарбників з нашого краю. Говорили про жахи окупації, читали листи з фронту, спогади учасників бойових дій, місцевих жителів.

В усіх виступах йшлося про те, що ми у неоплатному боргу перед тими, хто вигнав загарбників 75 років тому, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками на кручах Десни і кому судилося повернутися з неї живим.

Низько вклоняємося солдатам Другої світової війни за мир і свободу.  Кожен з вас – це жива історія України, приклад мужності та патріотизму.

Відділ інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю

та правового забезпечення районної державної адміністрації