back

Доступні кредити 5-7-9%: цьогоріч на Чернігівщині державною програмою скористалися майже 300 аграрних підприємств

07 листопада 2023

У 2023 році 389 аграріїв області на розвиток власної справи отримали банківських кредитів на суму 2,7 мільярда гривень. З них 293 підприємства профінансовано на 1,3 мільярда за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Зокрема, за тиждень, 23-30 жовтня, 9 суб’єктів господарювання отримали кредити на суму 26,4 мільйона гривень, з них за програмою «5-7-9%» – 8 підприємств.

Загалом в Україні з початку поточного року 12 тисяч агрогосподарств одержали 62 мільярди гривень банківських кредитів на розвиток. З них 9,3 тисячі агропідприємств профінансовано на 35,9 мільярда гривень за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Нагадаємо, що програма «Доступні кредити 5-7-9%» спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. Аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн грн. Кредитування надається під 5-9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.

Ініціативу реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує всі аспекти діяльності Фонду.

За державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» ФРП уклав угоди про співробітництво з 45 банками. Держава продовжує здійснювати всі необхідні компенсаційні виплати на користь бізнесу за укладеними кредитними договорами у межах Програми.

З умовами участі в програмах та переліком уповноважених банків можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, що для оптимізації державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» в умовах воєнного стану Уряд прийняв постанову  від 14 березня 2023 р. №229 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва».

 

За повідомленнями Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації
та урядового порталу