11 листопада 2013
11 листопада голова районної державної адміністрації С.В. Євменов провів оперативну нараду за участю заступників голови, керівників структурних підрозділів, начальників відділів районної державної адміністрації щодо розв’язання соціально-економічних проблем району.
Одним із питань розглядалось виконання в районі завдань Президента України щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.
В ході наради голова районної державної адміністрації С.В. Євменов відзначив, що з метою створення сприятливих умов для дальшого розвитку в Україні громадянського суспільства, запровадження ефективного механізму взаємодії його інститутів з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Президент України В.Ф. Янукович своїм Указом від 24 березня 2012 року затвердив Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, а також план першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.
За словами Президента України: «Подальшими перспективами інституалізації громадської самоорганізації мають стати ухвалення необхідних нормативно-правових актів для виконання заходів Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства та посилення контролю за їх реалізацією на місцевому рівні; розроблення національної стратегії громадянської освіти, спрямованої, зокрема, на формування у громадян навичок і вмінь щодо використання успішних практик суспільно-корисної громадської самоорганізації та впровадження громадських ініціатив у вирішенні місцевих і регіональних проблем.
Щодо взаємодії органів державної влади та інститутів громадянського суспільства, то конструктивна владно-суспільна взаємодія має стати невід’ємним складником усієї системи відносин в українському суспільстві та, відповідно, пронизувати усі сфери життєдіяльності – соціальну, політичну, економічну, культурно-освітню, екологічну та інші».
Виходячи з цих завдань, в районі забезпечена максимальна відкритість суспільству робота органів влади, створені сприятливі умови для функціонування інститутів громадянського суспільства, забезпечено участь громадських організацій у формуванні та реалізації державної, регіональної та районної політики. Розроблений план виконання заходів Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства.
При районній державні адміністрації діє консультативно-дорадчий орган - Громадська рада у складі 15 чоловік – представників громадських та профспілкових організацій району, яка проводить свої засідання не рідше 1 разу на квартал.
Громадською радою складається річний план роботи, виносяться на розгляд питання соціального, економічного характеру.
На офіційному сайті районної державної адміністрації діють рубрики: «Консультації з громадськістю», де розміщуються проекти документів, розпоряджень, які проходять громадське обговорення.
Підводячи підсумки голова районної державної адміністрації С.В. Євменов зорієнтував присутніх на подальшому виконанні в районі завдань Президента України щодо розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.
Сектор інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю