Н.-Сіверська РДА
  Анонси


  Актуальні питання соціального страхування

  Назад  Причини відмови в оплаті лікарняного

  Видача листків непрацездатності

  Про перерахування коштів на матеріальне забезпечення

  ПАМ’ЯТКА - Медичні огляди водіїв, останні зміни до спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 р. за №65/80 «Про затвердження Положення про медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів».

  ПАМ’ЯТКА - Життєва необхідність медоглядів працюючих

  Реабілітаційне лікування в санаторно-курорних закладах застрахованих осіб, в тому числі учасників АТО.

  Одним із пріоритетних напрямів роботи Фонду є забезпечення застрахованих осіб путівками на відновлювальне лікування в умовах санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

  Коли в результаті різних захворювань людина втрачає працездатність, - іноді на певний час, іноді стійко і навіть поповнює ряди інвалідів – важливим фактором є реабілітаційне, тобто відновлювальне лікування. Тому забезпечення застрахованих осіб та їх дітей соціальними послугами за кошти Фонду є пріоритетним його завданням.

  А починаючи з II кварталу 2017 року, поряд із іншими профілями відновлювального лікування, Фондом буде здійснюватись оплата медико-психологічної реабілітації учасників антитерористичних операцій.

  Своїми засобами Фонд опікується, щоб застрахована особа, яка тимчасово не бере участі у виробничому процесі, відновила свій стан і повернулась до праці; ця робота полягає у забезпеченні їх путівками на відновлювальне лікування.

  Окрім цього застрахованій особі, яка направляється на доліковування в реабілітаційні відділення оздоровниць, виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності за весь період путівки тривалістю 24 дні за рахунок коштів Фонду.

  Практика довела: реабілітація в умовах санаторно-курортних закладів реально пришвидшує терміни видужування після стаціонарного лікування. Ефективне використання природних ресурсів, оснащеність необхідною медичною апаратурою, досвід і кваліфікація медперсоналу, якість послуг та чутливість до потреб пацієнтів – все це забезпечує належну якість реабілітації в умовах оздоровниць.

  За більш детальною інформацією звертатись до Новгород-Сіверської МРВД : (04658) 31687, 31671 – у м.Н-Сіверський; (04659) 21267 – у м.Семенівка.

  Н-Сіверська міжрайонна виконавча дирекція ФСС ЗТП

  Про перерахування коштів на матеріальне забезпечення

  Соціальні послуги за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

  Про перерахування коштів на матеріальне забезпечення

  За період реабілітаційного лікування в санаторіях застрахованим особам виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності

  Допомога по тимчасовій непрацездатності, викликаній алкогольним сп’янінням, Фондом не надається.  Щодо права на матеріальне забезпечення фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу

  Відповідно до частини четвертої статті 4 Закону № 2464, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

  Але, не зважаючи на норми Закону № 2464, Міністерство фінансів України при приведенні у відповідність до норм Закону № 2464 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 ( далі – Інструкція), залишило норму щодо звільнення фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (пункт 4 розділу ІІ Інструкції) та передбачили (пункт 4 розділу ІІІ Інструкції), що такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови самостійного визначення для себе бази нарахування єдиного внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом (сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску). Такими діями було передбачено новий механізм сплати єдиного внеску зазначеними особами, який не визначеним чинною редакцією Закону № 2464, а саме – принцип умов самостійного визначення для себе бази нарахування єдиного внеску. В свою чергу частиною 4 статті 4 Закону № 2464 визначено, що такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, що не передбачено Інструкцією.

  Відповідно до роз’яснення, наданого Державною фіскальною службою України, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови самостійного визначення для себе бази нарахування єдиного внеску, при цьому подають до органів доходів і зборів Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування один раз на рік. Також було зазначено, що з 01.01.2016 на фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, розповсюджується дія частини 5 статті 8 Закону № 2464, якою передбачена сплата єдиного внеску у розмірі 22 % до визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.

  Водночас Державною фіскальною службою України було наголошено, що у зазначеної категорії платників після сплати єдиного внеску виникає право на отримання будь-якого виду соціальних виплат. Враховуючи строки виникнення у цієї категорії платників права на будь-який вид соціальних виплат та спеціальні строки виникнення зобов’язань щодо сплаченого єдиного внеску, з метою запобігання незаконного отримання соціальних виплат, територіальні органи Державної фіскальної служби України зобов’язали при розгляді заяви про повернення коштів перевіряти інформацію у фондах соціального страхування та Пенсійному Фонді щодо отримання, зазначеними у частині 4 статті 4 Закону № 2464, платниками, які сплатили єдиний внесок, будь яких соціальних виплат.

  У разі надходження інформації щодо отримання будь-яких соціальних виплат зазначеною категорією осіб, підрозділ органу доходів і зборів, на яких покладено функцію адміністрування єдиного внеску, буде відмовляти в задоволенні заяви такого платника про повернення коштів.

  Враховуючи зазначене та керуючись частиною третьою статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 (далі – Закон № 1105), фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, мають право на матеріальне забезпечення відповідно до цього Закону за умови сплати страхових внесків до Фонду згідно із законом.

  Новгород-Сіверська МРВД ФСС з ТВВ

  Назад  21 Березня 2017 16:36
  28 березня о 10-00 відбудеться засідання Колегії районної державної адміністрації.

  21 Березня 2017 16:35
  24 березня о 10-00 на базі виконавчого комітету Будо-Вороб'ївської сільської ради відбудеться виїзна розширена нарада з питань забезпечення соціально-культурного розвитку територіальної громади, виконання бюджету, інших делегованих повноважень.

  21 Березня 2017 16:33
  23 березня о 10-00 - засідання конкурсної комісії районної державної адміністрації.

  20 Березня 2017 16:32
  21,22 березня відбудуться співбесіди з сільськими головами з питань реалізації делегованих повноважень органів виконавчої влади на підвідомчих територіях у 2016 році (за окремим графіком). Початок о 10-00.

  17 Березня 2017 09:39
  20 березня на базі Дігтярівського НВК відбудеться науково-практична конференція "Постать Івана Мазепи в національно-державотворчому контексті сучасної України" у якій візьмуть участь 70 учасників з різних куточків Чернігівщини і Сумщини. Початок заходу о 10-00.

  13 Березня 2017 09:35
  Запрошуємо всіх бажаючих, веселих, гуморних взяти участь у «Сіверській гуморині» до Дня сміху, що відбудеться 31 березня 2017 року у районному Будинку культури. За додатковою інформацією звертатися за адресою: районний Будинок культури, вул. Б. Майстренка, 4, телефон: 2-11-21; 2-13-39

  13 Березня 2017 09:18
  17 березня - співбесіди з сільськими головами з питань реалізації делегованих повноважень органів виконавчої влади на підвідомчих територіях у 2016 році (за окремим графіком).

  13 Березня 2017 09:16
  16 березня - виїзний день-приймальня районної державної адміністрації спільно з районною радою у с. Узруй Шептаківської сільської ради

  13 Березня 2017 09:13
  14 березня з 8-00 до 10-00 відбудеться прямий телефонний зв'язок з населенням району в.о. голови районної державної адміністрації Русланом Веремієнко.

  06 Березня 2017 09:35
  10 березня о 12-00 на базі Орловської сільської ради відбудуться тематичні заходи, присвячені 74-ій річниці спалення с. Боєць фашистськими карателями.

  06 Березня 2017 09:26
  06 березня о 15-00 у районному Будинку культури відбудеться святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня

  23 Лютого 2017 10:27
  28 лютого о 10-00 відбудеться засідання Колегії районної державної адміністрації спільно з Президією районної ради з порядком дня: 1. Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету району на 2016 рік, основні завдання на 2017 рік. 2. Про стан виконання завдань та заходів Програми запобігання та протидії корупції у Новгород-Сіверському районі на період до 2017 року.