Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://novgadm.cg.gov.ua/old
back

5 листопада відбулася сесія міської ради

13 листопада 2009

5 листопада відбулася сесія міської ради, на якій було прийнято рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації по приватизації землі 99 мешканцям Городні згідно постанови КабМіну. Другим питанням розглядалося придбання за кошти міста бу-динку для сім“ї, яка мешкає у аварійному будинку з обваленою стіною по вул. Шевчен-ка,1.

Потім депутатам міської ради було представлено гостей нашого міста – литовських вчених, зустріч з якими була організована за сприяння Чернігівської громадської організації «Доброчин», яка займається активізацією литовсько-українських культурних та економічних зв`язків в Україні. Це Саулюс Дагіс та Саулюс Нефас, які у свій час безпосередньо займались формуванням литовського самоуправління. Вони розповіли не лише про існуючі зараз у Литві системи самоуправління, а й про те, яким чином вони намагаються лобіювати свої інтереси перед центральною владою. Обидва доповідачі займаються науковою працею та реалізацією своїх ідей у життя. Один з них був членом парламенту, мером невеликого міста, а нині він доцент та викладач литовського університету. Вони зазначили, що їм дуже цікаво працювати з українськими колегами, тому, можливо, незабаром і українським представникам місцевих влад буде надана можливість побачити литовське самоуправління. Ним керує рада, що обирається від кожної місцевості в залежності від кількості населення. У місцевих радах працюють в основному волонтери, бо там існує всього дві посади – мера і віце-мера. Головним вважається не як обирати мера, а які той виконуватиме функції, як він може допомогти людям, яку адміністрацію порекомендує місцевій раді. У Литві, коли мер залишає свою посаду, то разом з ним звільняються і працівники його адміністрації, які є по суті його командою. При цьому місцева влада не є нижчою, а просто за нею закріплені конкретні функції і сфери роботи, в які не має права втручатися ані президент, ані губернатор. Тільки місцевій владі та людям вирішувати, наприклад, яким має бути дошкільне виховання. Місцева рада може навіть закрити всі дитячі заклади, якщо на те є потреба та дозвіл виборців.

Гарантією недоторканності та незалежності самоуправлінь від центральної влади є суд. Практика подання у суд литовськими місцевими орга-нами на литовський уряд в країні є постійною, як і у будь-якій західній державі. Процес становлення та організації литовського самоуправління продовжується. Спілкування городнянців з литовцями пройшло зацікавлено та жваво. Розповідь постійно пере-ривалась питаннями депутатів, на які гості з задоволенням відповідали.

А.НЕМИРОВА.