Н.-Сіверська РДА
  Анонси


  Актуальні питання соціального захисту населення

  Назад

  Шановні громадяни нашого району!

  До вашого відома доводимо, що 6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів», яким вносяться зміни до низки Законів України, зокрема і до статті 5 Закону «Про психіатричну допомогу» в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду - на догляд за ним.

  Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць. З 01.01.2017 ця допомога складає 1544 грн.

  Надбавка на догляд за дітьми-інвалідами віком до 18 років.

  Верховна Рада України 06 грудня 2016 року прийняла Закон України № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» зокрема і до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», яким встановлено, що з 01 січня 2017 року у разі якщо фізичні особи-підприємці (крім фізичних осіб-підприємців, які є особами з інвалідністю або пенсіонерами за віком та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, а також добровільно не сплачують єдиний внесок) втратили право на отримання надбавки на догляд за дитиною інвалідом, оскільки вони, сплачуючи внески, отримують статус застрахованих осіб. Тому, з 01 січня 2017 року виплату надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю всім фізичним особам-підприємцям, за виключенням фізичних осіб-підприємців з числа осіб з інвалідністю або пенсіонерів за віком, які отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та не сплачують єдиний внесок буде припинено.

  Про призначення пільг населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу у грошовій формі.

  30 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» якою внесено зміни, зокрема до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого палива. Внесеними змінами передбачено, що у разі призначення субсидій пільги з оплати житлово – комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються, а розмір субсидії визначається, без урахування пільг.

  Таким чином сім’я має визначитись отримувати їй субсидію чи пільгу на тверде паливо.

  Одночасно нагадуємо, що з липня 2015 року змінено порядок надання пільг.

  Окремим категоріям громадян пільги надаються з урахуванням сукупного доходу сім’ї

  Право на отримання пільг з урахуванням сукупного доходу сім’ї мають:

  – Учасники війни – розмір пільги (50 %) на тверде паливо та скраплений газ ;

  – Член сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни – розмір пільги (50 %) на тверде паливо та скраплений газ ;

  – Багатодітні сім’ї – розмір пільги (50 %) на тверде паливо та скраплений газ;

  – Пенсіонери які працювали педагогічними, медичними та фармацевтичними працівниками, а також пенсіонери які працювали в бібліотеках та закладах культури – розмір пільги (100%) на тверде паливо.

  Дані категорії громадян для отримання пільги на тверде паливо та скраплений газ готівкою звертаються з заявою в сільську раду за місцем реєстрації та подають:

  – декларацію про доходи сім”ї пільговика за 6 місяців до місяця звернення а також підтверджуючі довідки про зазначені доходи ( крім довідок про розмір пенсії) або документи що підтверджують відсутність доходів та довідку про склад сім’ї і наявність у житловому приміщені пічного опалення на твердому паливі.

  При визначені права на пільги до сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані: 1.Пенсія; 2.Заробітна плата; 3.Грошове забезпечення; 4.Стипендія;5. Соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності); 6. Доходи від підприємницької діяльності; 7. Допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

  Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання), до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.

  При визначені права на пільги пенсіонерам які працювали педагогічними, медичними та фармацевтичними працівниками, пенсіонерам які працювали в бібліотеках та закладах культури дохід береться лише пільговика.

  Пільга на тверде паливо готівкою виплачується із розрахунку вартості 1 тонни твердого палива на домогосподарство за наявності у житловому приміщені пічного опалення на твердому паливі.

  Для надання пільги на скраплений балонний газ пільговик має надати документ про наявність та користування скрапленим газам (технічний паспорт газобалонної установки)

  Право на пільги з 1 січня 2017 року мають громадяни у кого середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує 2240 грн.

  Категорії громадян, яким пільги на тверде паливо та скраплений газ готівкою виплачуються без врахування доходу сім’ї, надають довідку про склад сім’ї та про наявність у житловому приміщенні пічного опалення на твердому паливі.

  – Ветерани органів внутрішніх справ, ветеранам військової служби, ветеранам кримінально – виконавчої системи на пенсії, інші та їх вдови – (50 %) тверде паливо – Учасники бойових дій – розмір пільги (75 %) на паливо та скраплений газ

  – особи (ЧАЕС)- І та II категорії – розмір пільги (50 %) на тверде паливо

  – Дружина померлого громад. І,ІІ категорій (ЧАЕС) – розмір пільги (50% ) тверде паливо

  – Сім”ї військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО – розмір пільги 50% тверде паливо та скраплений газ

  Дані категорії громадян для отримання пільги на тверде паливо та скраплений газ готівкою звертаються з заявами в сільську раду за місцем реєстрації.

  – пільги на придбання твердого палива та скрапленого газу надаються із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство на рік.

  Граничний показник вартості 1 тонни твердого палива на 2017 рік становить 2162,00 грн., 1 балону скрапленого газу – 216,20 грн.

  На підставі наданих документів управління соціального захисту населення Н-Сіверської районної державної адміністрації здійснює призначення пільг готівкою. При надходженні коштів з державного бюджету проводиться виплата призначених пільг на тверде паливо та скраплений газ через державні підприємства зв’язку або установи банків, за бажанням пільговика.

  Департамент економічного розвитку облдержадміністрації повідомляє про міні-гранти програми «Старший брат» благодійної організації “Львівська освітня фундація” для роботи наставника з дітьми, які втратили батька в АТО. Дедлайн - 20 березня 2017 р.

  Прожиткові мінімуми на 2017 рік

  Шановні громадяни нашого району!

  До вашого відома доводимо, що 6 грудня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів», яким вносяться зміни до низки Законів України, зокрема і до статті 5 Закону «Про психіатричну допомогу» в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду - на догляд за ним.

  Даними змінами передбачено, що з 01 січня 2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць. З 01.01.2017 ця допомога складає 1544 грн.

  До відома громадян!

  Для оформлення субсидії у 2016 році для тих осіб, які ще не встигли оформити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого, рідкого пічного побутового палива потрібно заповнити бланки заяв і декларацій та надіслати їх поштою (звичайним листом), або звернуться до управління соціального захисту населення за адресою: м. Новгород-Сіверський, вулиця Б.Майстренка, 6, I- поверх районної адміністрації.

  В декларації слід зазначити дати народження, серії та номери паспортів ідентифікаційних номерів всіх зареєстрованих членів домогосподарства. Декларується лише вид доходу і його джерело, без зазначення суми.

  Отримати роз’яснення та консультацію можна за телефоном «гарячої лінії» 2-32-58, який працює з 8-00 до 17-00 години.

  Чекаємо ваших дзвінків та звернень.

  Забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

  Г Р А Ф І К особистого прийому громадян в управлінні соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області 16000, м.Новгород-Сіверський, вул.Б.Майстренка,6 код міста 04658, факс 2-16-32, e-mail novgadm_sobez@cg.gov.ua  Зміни у призначенні надбавки по догляду за дитиною-інвалідом

  Порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

  13.07.2016

  Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям – щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

  Як розрахувати розмір допомоги?

  Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

  Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з травня 2016 році встановлено у розмірах:

  - для працездатних - осіб 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.05.2016–304,50 грн.);

  - для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 100% прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність (з 01.05.2016 –1130 грн.);

  - для дітей - 85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з 01.05.2016 становить:

  для дітей віком до 6 років - 1043,80 грн.;

  для дітей віком від 6 до 18 років - 1301,35 грн.;

  для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1232,50 грн.

  При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20 %.

  Крім того, розмір допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250,00 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 500 грн.

  Приклад розрахунку розміру допомоги:

  Сім'я складається з 4-х осіб: двоє дітей віком 4 та 14 років, батько та мати.

  Батько отримує заробітну плату 2000 грн. на місяць, мати перебуває на обліку в центрі зайнятості та отримує допомогу по безробіттю – 860 грн. на місяць.

  Середньомісячний дохід сім'ї – 2860 грн.

  Розрахунок рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім'ї:

  для матері та батька - 304,50 грн. на кожну особу;

  для дитини 4 років – 1043,80 грн. + 10 % = 1148,18 грн.;

  для дитини 14 років – 1301,35 грн. + 10% = 1431,49 грн.;

  Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім'ї становить: 304,50 + 304,50 + 1148,18 + 1431,49 = 3188,67 грн.

  Розмір допомоги становить:

  3188,67 грн. – 2860 грн. = 328,67 грн. + 250 грн. (підвищення на дитину віком до 13 років) + 500 грн. (підвищення на дитину віком від 13 до 18 років) = 1078,67 грн. на місяць.

  На який термін призначається допомога?

  Призначення і виплату соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснює управліннями праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

  Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.

  Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям не призначається, у разі коли:

  - працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду, згідно медичного висновку лікарсько-консультативної комісії, не більш ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб які доглядають за інвалідом І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років,

  за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також особами, які досягли 80-річного віку);

  - малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму яка на час звернення перевищує 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;

  - у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);

  За наявності таких обставин, державна соціальна допомога може бути призначена на підставі рішень районних комісій у разі, якщо: у складі сім'ї є інвалід; у сім'ї виховуються троє та більше дітей до 18 років (у разі навчання за денною формою навчання до 23 років); неможливість отримати будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї, яка звернулася за призначенням допомоги.

  Звертаємо увагу! У разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

  На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

  Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

  Про збільшення розмірів допомоги до 5 травня ветеранам війни

  ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності

  Г Р А Ф І К особистого прийому громадян в управлінні соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області 16000, м.Новгород-Сіверський, вул.Б.Майстренка,6

  Ветерани до Дня Перемоги отримають грошові винагороди

  Матеріали щодо надання пільг та переваг, передбачених чинним законодавством для учасників антитерористичної операції.

  Щодо виплати допомоги військовополоненим

  Прес-реліз до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» № 1181

  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»

  Верховною Радою України 24 грудня 2015 року схвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (реєстраційний номер 3628 від 11.12.2015 року), яким передбачається з 1 січня 2016 року змінити умови надання окремих видів соціальної допомоги, а саме, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів та допомоги на дітей одиноким матерям.

  Законом передбачається, що тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів надаватиметься з урахуванням матеріального стану сім’ї, в якій виховується дитина.

  Допомога на дітей одиноким матерям – у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

  Для громадян, які звернуться у період січня-березня 2016 року за призначенням зазначених видів допомоги за новими умовами, планується зазначені допомоги призначати та виплачувати з 1 січня 2016 року.

  Начальник відділу адресних соціальних виплат Акуліна Лідія

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА від 19 серпня 2015 р. № 604

  "Деякі питання виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту"

  Санаторно-курортне лікування: путівки учасникам АТО

  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015р. №200 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.

  Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

  Для отримання путівки в цьому році необхідно:

  - стати на облік до управління соціального захисту населення;

  - подати наступні документи:

  1.заяву;

  2. медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о;

  3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

  4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

  Таким документом може бути із нижчезазначених (оригінал або копія);

  - наказ Антитерористичного центру при Служби безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи, до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

  - довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком 1або 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. №413;

  - рішення відомчої (або міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в анти терористичній операції, забезпеченні її проведення;

  - довідка про обставини травми (для осіб, які отримали поранення внаслідок бойових дій в районі проведення антитерористичної операції);

  - витяг із протоколу засідання військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військового службовця (для осіб, яким встановлена інвалідність).

  Куди звертатися:

  до управління соціального захисту населення за:

  1. зареєстрованим місцям проживання;

  2. фактичним місцям проживання відповідно до довідки про взяття на облік (для осіб, що переселилися з тимчасово окупованої території).

  Безкоштовним путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:

  5. інваліди війни з числа учасників анти терористичної операції;

  6. учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення анти терористичної операції.

  Начальник відділу у справах інвалідів та побутового обслуговування пенсіонерів управління соціального захисту населення районної державної адміністрації В.В.Пархоменко

  Всеукраїнські фінальні змагання ІІІ Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу» пройшли на базі спортивного комплексу «Юність» (м. Ужгород) з 6 видів спорту: армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу, шахів.

  Свої привітання надіслали на адресу учасників та гостей спартакіади керівники держави – Президент України та Голова Верховної Ради України.

  У своїй промові директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Валерій Акопян, голова Організаційного комітету спартакіади, подякував усім, хто долучився до підготовки та проведення цього спортивного свята.

  Команда Чернігівської області зайняла шосте місце та здобула 2 командні кубки з дартсу та бомбаскету.

  Чернігвщину представляли: з армспорту – Віктор Ігнатовський та Віталій Соломенник (Менський район), з гирьового спорту – Олександр Масіч (Менський район) та Дмитро Селюк (Чернігів); з дартсу – Людмила Марукова та Віктор Любенко (Чернігів); з бомбаскету – Анна Товста (Борзна) і Андрій Даньшин (Ніжин); з настільного тенісу – Вікторія Сак (Прилуки) та Юрій Бобень (Городня); з шахів – Борис Тютюнник (Ніжин).

  Зірковим був виступ Людмили Марукової у змаганнях з дартсу, яка зайняла 1 місце у положення стоячи та 3 місце у положенні сидячи.

  Анна Товста посіла почесне 2 місце і стала призеркою змагань з бомбаскету.

  Старанно боролися і допомогли у здобутті командних очок Вікторія Сак та Віктор Ігнатовський.

  За інформацією Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Чернігівській області.

  Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги.

  З метою матеріальної підтримки громадян, які зайняті доглядом за особами, нездатними за станом здоров’я до самообслуговування, чинним законодавством передбачена компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначення якої знаходиться в компетенції органів соціального захисту населення:

  Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року N 558, фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначається компенсація.

  Соціальні послуги — це комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи окремих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.

  Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються працездатним особам, які не працюють та непрацюючим пенсіонерам, котрі постійно надають соціальні послуги.

  Мають право на отримання соціальних послуг інваліди, діти-інваліди, пенсіонери та хворі, які не здатні до самообслуговування й потребують постійного стороннього догляду за умови, що вони не обслуговуються соціальними службами.

  Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах: — 15 відсотків – фізичним особам за надання соціальних послуг інвалідам I групи; — 10 відсотків — фізичним особам за надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам; — 7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії.

  Якщо соціальні послуги надає фізична особа пенсійного віку, компенсація призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

  Слід зауважити, що компенсація не призначається фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», «Психіатричну допомогу», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі.

  Компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами.

  Для призначення компенсації подаються такі документи: 1. непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги: — заява про згоду надавати соціальні послуги; — паспорт або інший документ, що посвідчує особу; — висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги; — копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки — письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів; — заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»). 2. особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною): — заява про необхідність надання соціальних послуг; — паспорт або інший документ, що посвідчує особу; — копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом); — висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування; 3. законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг: — заява про необхідність надання соціальних послуг; — копія свідоцтва про народження дитини; — висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування. Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

  Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації

  ДРУГИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНГРЕС З ПАЛІАТИВНОЇ ДОПОМОГИ 1-3 жовтня 2015 року м. Київ

  Безоплатна правова допомога вимушеним переселенцям

  В Україні впроваджується масштабний проект, який спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

  Програма впроваджується Датською Радою у справах біженців та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі і на Чернігівщині. Партнером проекту в Чернігівській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

  В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно, тощо.

  Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатись до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул. Горького, 57, м. Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532, e-mail: protection.ua@gmail.com.

  Пільги з урахуванням доходів

  ПОСТАНОВА від 04 червня 2015 року № 389 "Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї"

  ДЕКЛАРАЦІЯ про доходи сім’ї пільговика

  Про проведення перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади"


  Порядок забезпечення санаторно – курортними путівками постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. №200 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.

  Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

  Органи соціального захисту населення забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

  1) учасників бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

  2) інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

  3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — відповідно до медичних рекомендацій, з них:

  I та II груп — до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

  III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18—21 день.

  У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

  Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

  Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

  Особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержала безоплатну путівку, знімається з обліку.

  Повторне взяття на облік здійснюється на підставі довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування.

  Особи, які бажають поліпшити своє здоров’я у санаторно-курортних закладах, за більш детальною інформацією можуть звернутися до управління соціального захисту населення Новгород- Сіверської райдержадміністрації (тел. 2 31 59).

  Державна допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням -(зміни)

  На обліку в управлінні соціального захисту населення перебувають 24 сім'ї, що отримують допомогу на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням.

  Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, призначається особам, визначеним опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування.

  Розмір допомоги дорівнює різниці між встановленим прожитковим мінімумом для дитини відповідного віку та середньомісячним розміром одержаних на дитину аліментів та пенсії за попередні шість календарних місяців.

  У зв'язку з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 02.07.2013 № 371-VII, яким передбачено при призначенні опікуну допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, до сукупного доходу дитини-інваліда не включати державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам.

  Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації

  Щодо погашення заборгованості по виплаті допомоги особам, які здійснюють догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

  В області станом на 01.07.2013 року існує заборгованість по виплаті допомоги особам, які здійснюють догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу у сумі 4,7 млн гривень. Вона утворилась у зв’язку із збільшенням контингенту отримувачів. Так, до підвищення розміру допомоги в області її отримувало 78 осіб, а станом на 01.07.2013 допомогу отримує 1851 особа. Урядом, за зверненням Міністерства соціальної політики України та обласної державної адміністрації, дане доручення Міністерству фінансів України щодо вжиття заходів по забезпеченню своєчасної виплати допомоги. Після надходження коштів уся заборгованість по виплатах буде погашена у найкоротші терміни.

  Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації

  Реєстрація колективних договорів підприємств, установ та організацій району

  Управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської районної державної адміністрації відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" займається реєстрацією колективних договорів підприємств, установ та організацій району.

  Колективний договір це документ, який дає змогу робітникам значно поліпшити своє соціально-економічне становище.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115 "Про порядок проведеної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів" оприлюднюємо відомості про проведення повідомної реєстрації колективних договорів.

  У серпні зареєстровано:

  колективний договір приватного підприємства «Кром» за №42 від 08.08.2013;

  колективний договір приватного підприємства «Греченко» за №43 від 08.08.2013;

  колективний договір державного підприємства «Новгород-Сіверська лісова науково – дослідна станція» за №44 від 15.08.2013;

  колективний договір ТОВ «Новгород-Сіверський Елеватор» за №45 від 27.08.2013.

  У липні зареєстровано:

  зміни і доповнення до колективного договору державного підприємства «Новгород-Сіверське лісове господарство» за №39 від 12.07.2013.;

  зміни і доповнення до колективного договору центральної районної лікарні ім.І.В. Буяльського за №40 від 19.07.2013;

  зміни і доповнення до колективного договору ДО «Новгород-Сіверська РДТРК «Сіверська» за №41 від 31.07.2013.

  У червні зареєстровано:

  Колективний договір підприємства споживчої кооперації «Громадське харчування» за №28 від 01.06.2013;

  колективний договір Блистівської сільської ради за №29 від 05.06.2013;

  колективний договір ТОВ «Переможець» за №30 від 05.06.2013;

  колективний договір комунального підприємства «МБКС» за №31 від 06.06.2013;

  колективний договір Ковпинської сільської ради за №32 від 10.06.2013;

  зміни і доповнення до колективного договору державного підприємства «Новгород-Сіверське лісове господарство» за №33 від 10.06.2013.;

  колективний договір відділу Держземагенства у Новгород-Сіверському районі за №34 від 12.06.2013;

  зміни і доповнення до колективного договору державного підприємства «Новгород-Сіверське лісове господарство» за №35 від 13.06.2013;

  колективний договір ТОВ «Новгород-Сіверська житлово-експлуатаційна контора» за №36 від 25.06.2013;

  колективний договір територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за №37 від 25.06.2013;

  колективний договір Новгород-Сіверського міжміського бюро технічної інвентаризації за №38 від 27.06.2013.

  У квітні зареєстровано:

  Зміни і доповнення до колективного договору Державного підприємства «Новгород-Сіверське лісове господарство» за №18 від 10.04.2013;

  колективний договір ПрАТ «Сіверське» за №19 від 10.04.2013;

  колективний договір Управління Державної казначейської служби України у Новгород-Сіверському районі за №20 від 12.04.2013;

  колективний договір Управління Пенсійного фонду України в Новгород-Сіверському районі за №21 від 15.04.2013;

  колективний договір ТОВ «Гастроном центральний» за №22 від 16.04.2013;

  колективний договір Чайкинської сільської ради за №23 від 19.04.2013.; колективний договір Краснохутірської школи-інтернат для дітей-сиріт за №24 від 19.04.2013;

  колективний договір агрофірми ім. Шевченка за №25 від 25.04.2013.

  Назад  21 Березня 2017 16:36
  28 березня о 10-00 відбудеться засідання Колегії районної державної адміністрації.

  21 Березня 2017 16:35
  24 березня о 10-00 на базі виконавчого комітету Будо-Вороб'ївської сільської ради відбудеться виїзна розширена нарада з питань забезпечення соціально-культурного розвитку територіальної громади, виконання бюджету, інших делегованих повноважень.

  21 Березня 2017 16:33
  23 березня о 10-00 - засідання конкурсної комісії районної державної адміністрації.

  20 Березня 2017 16:32
  21,22 березня відбудуться співбесіди з сільськими головами з питань реалізації делегованих повноважень органів виконавчої влади на підвідомчих територіях у 2016 році (за окремим графіком). Початок о 10-00.

  17 Березня 2017 09:39
  20 березня на базі Дігтярівського НВК відбудеться науково-практична конференція "Постать Івана Мазепи в національно-державотворчому контексті сучасної України" у якій візьмуть участь 70 учасників з різних куточків Чернігівщини і Сумщини. Початок заходу о 10-00.

  13 Березня 2017 09:35
  Запрошуємо всіх бажаючих, веселих, гуморних взяти участь у «Сіверській гуморині» до Дня сміху, що відбудеться 31 березня 2017 року у районному Будинку культури. За додатковою інформацією звертатися за адресою: районний Будинок культури, вул. Б. Майстренка, 4, телефон: 2-11-21; 2-13-39

  13 Березня 2017 09:18
  17 березня - співбесіди з сільськими головами з питань реалізації делегованих повноважень органів виконавчої влади на підвідомчих територіях у 2016 році (за окремим графіком).

  13 Березня 2017 09:16
  16 березня - виїзний день-приймальня районної державної адміністрації спільно з районною радою у с. Узруй Шептаківської сільської ради

  13 Березня 2017 09:13
  14 березня з 8-00 до 10-00 відбудеться прямий телефонний зв'язок з населенням району в.о. голови районної державної адміністрації Русланом Веремієнко.

  06 Березня 2017 09:35
  10 березня о 12-00 на базі Орловської сільської ради відбудуться тематичні заходи, присвячені 74-ій річниці спалення с. Боєць фашистськими карателями.

  06 Березня 2017 09:26
  06 березня о 15-00 у районному Будинку культури відбудеться святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня

  23 Лютого 2017 10:27
  28 лютого о 10-00 відбудеться засідання Колегії районної державної адміністрації спільно з Президією районної ради з порядком дня: 1. Про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку та бюджету району на 2016 рік, основні завдання на 2017 рік. 2. Про стан виконання завдань та заходів Програми запобігання та протидії корупції у Новгород-Сіверському районі на період до 2017 року.