back

Шоста меморіальна дошка на честь учасника АТО відкрита у Студинці Новгород-Сіверського району

03 лютого 2020

01 лютого 2020 року у селі Студинка на районному урочистому мітингу відкрито меморіальну дошку на честь померлого учасника Антитерористичної операції Павла Ірхи.

 

На подвір'ї закладу освіти, де у свій час навчався  наш земляк, а зараз працює його матір, зібрались представники районної, сільської  влади, рідні, близькі, жителі села, учнівська молодь.

Вчителі та учні розповіли  всім про його життєвий шлях та військовий подвиг. Старший солдат, старший водій відділення взводу штабних машин роти штабних машин польового вузла зв’язку Павло Ірха за сумлінне виконання військового обов’язку, виявлену особисту мужність та відвагу під час виконання завдань Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей Указом Президента України від 17 лютого 2016 року №53/2016 нагороджений відзнакою «За участь в Антитерористичній операції» - медаллю «Учасник АТО».

 

«Ми  пам'ятаємо кожного героя, пишаємося подвигом наших героїчних хлопців і доземно вклоняємось їх батькам – виховали своїх синів справжніми чоловіками, для яких честь офіцера і вірність Україні не були пустими поняттями. Молодий, сповнений сил, не пошкодував власного життя, захищаючи наше з вами майбутнє, на таких як він тримається вся Україна, - наголосила заступник голови районної державної адміністрації Неля Чугаєва.  

Голова сільської ради Марія Науменко розповіла про те, як йшло встановлення меморіальної дошки,  що кошти на її виготовлення  надала військова частина А2995, де виконував свій військовий обов’язок Павло Ірха, і що бойові побратими нашого героя знову знаходяться в зоні проведення АТО/ООС.

Начальник відділу освіти районної державної адміністрації Світлана Біла, зазначила, що Павло колись, як вся молодь, будував плани на майбутнє…, але страшна війна обірвала його життя, залишивши рідних та близьких у вічному невтішному горі. І зараз він зі світлими очима, викарбуваними в камені, щодня зустрічатиме учнів школи, а його душа з висоти спостерігатиме, як безтурботно на шкільному подвір'ї граються діти, під чистим, мирним небом, яке виборював і він, Патріот з великої літери. Звернулася до дітей, щоби вони доспівали, долюбили, втілили його мрії в життя…

 

Хвилиною  скорботного мовчання присутні вшанували пам’ять бійця,запаливши свічки та поклавши квіти до меморіальної дошки та могили воїна на кладовищі, схиливши низько голови перед світлою пам’яттю і незабутнім подвигом славного сина України. І  до неба злетіли  шість білих кульок, як  символ душ загиблих-земляків в АТО.

Цей захід до глибини вразив душі всіх присутніх, багатьох змусив витирати непрохані сльози, адже кожне слово, кожен вірш були насичені невимовним сумом до наших земляків-героїв, які поклали на алтар війни свої життя, виборюючи мир для Батьківщини. Особливо зворушливим був  вірш «Мамо, не плач. Я повернусь весною» слізно прочитанний Артемом Вострухіним, учнем 6 класу закладу освіти. 

Герої не вмирають!..

Вони тут з нами на Землі!...

Лише тихенько-тихенько сплять... 

Ми плачемо…

 

Новгород-Сіверський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальних послуг участі у заході не брав.

 

                                                    Відділ освіти районної державної адміністрації