Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://novgadm.cg.gov.ua/old
back

Санітарно-епідеміологічна ситуація у Новгород-Сіверському районі за 10 місяців 2018 року

06 листопада 2018

За 10 місяців цього року в районі за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 1592 особи, за аналогічний період минулого року 1363 особи. Захворюваність збільшилась на 16,8% за рахунок збільшення хворих на гострі респіраторні захворювання, шкіряно- венеричних захворювань та хвороби Лайма.

Без урахування хворих на грип та ГРВІ на інфекційні хвороби захворіло 121 людина, в минулому році-111, що на 9,0% більше аналогічного періоду 2017 року. Мали місце  повітряно-крапельні інфекції - 37 вип., кишкові інфекції-3 вип., шкіряно-венеричні - 61 вип., туберкульоз - 10 вип., хвороба Лайма - 2 вип., педикульоз – 2 вип., опісторхоз- 2вип., мононуклеоз-3 вип.

За поточний час не реєструвалися випадки захворювання черевним тифом, паротитами, дифтерією, правцем, кором, краснухою, туляремією, гідрофобією та ін.

За звітний період захворіли на ГРВІ 1471 осіб (10 місяців 2017 року – 1253 особи). В цілому по району захворюваність на грип та ГРВІ не перевищує багаторічні показники і відповідає сезонному рівню.

За медичною допомогою з приводу покусів тваринами звернулось 46 людей, 20-и призначено антирабічне лікування, за 26 тваринами був встановлений ветеринарний нагляд (тварини здорові).

Спалахів інфекційних захворювань серед населення району не зареєстровано.

За результатами проведених санітарно-хімічних досліджень води питної, що використовується в навчальних закладах Новгород-Сіверського району для харчування дітей та забезпечення питного режиму, отримано наступні результати: за вмістом нітратів с.Камянська Слобода становить 127,84 мг/дм та с. Чайкине становить 72,6 мг/дм (допустимий рівень до 50 мг/дм.), що не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для  споживання людиною». Станом на 1.09.18р питання споживання якісної води в навчальних закладах вирішене.

Санітарно-епідеміологічну ситуацію в районі можна характеризувати як нестійку. Рівень захворюваності людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.

 

Микола Новик, завідувач районного лабораторного відділення