Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://novgadm.cg.gov.ua/old
back

Кому субсидія нарахована не буде?

09 жовтня 2018

Уряд вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

Про це сьогодні, 09 жовтня, повідомила Лідія Акуленко, начальник відділу адресних соціальних виплат управління соціального захисту населення. під час юридичного навчання працівників районної державної адміністрації.

За її словами, субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи – у новій графі “інші доходи”.

“На сьогоднішній день діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі”, – йдеться у повідомленні.

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соціального захисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5 тис. 286 гривень. Тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

Крім того, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі. Тож при призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше, ніж на 30%.

Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів необхідно самостійно.

З питань нарахування субсидій звертайтеся до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Сектор управління персоналом апарату районної державної адміністрації